Wellness by Oriflame

Všichni chceme být zdraví, plní energie a dobře naladění. Život v dnešní době je hektický a většina z nás nemá dostatek času na to, abychom se pohybovali a stravovali tak, jak to naše těla potřebují. Aktivní životní styl a strava s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem živin mohou preventivně bránit onemocnění, prodloužit život a zvýšit jeho kvalitu.

Přípravky Wellness byly vyvinuty proto, aby pomohly moderním lidem získat vyváženou, optimálně složenou výživu praktickou cestou.
Preventivní medicína a role, kterou hraje výživa v prevenci proti nemocem a v prodloužení délky života, není nic nového. Tento koncept shrnuje už staré anglické rčení „Kdo sní denně jedno jablko, nepotřebuje lékaře.“ Lidé, kteří akceptují a dodržují tento koncept, berou do vlastních rukou zodpovědnost za své stravování a tělo.
Zveme vás, abyste se připojili k milionům lidí, kteří jako součást této cesty používají řadu Wellness by Oriflame.

Jak může nedostatek živin ovlivnit vaše zdraví?

Už jste někdy slyšeli rčení „jste to, co jíte“? Abychom správně fungovali, rostli, a udrželi si svézdraví, potřebujeme důležité živiny, které si tělo bere z potravin.

Pokud máte unavené oči a slábne vám zrak, můžete mít nedostatek vitaminu A, zinku, riboflavinu nebo omegy 3. Trpíte-li chronickou únavou, můžete mít nedostatek železa B12,hořčíku nebo některých typů vitaminu B. Pokud máte problémy s pletí nebo kůží v ústech,padají vám vlasy nebo máte slabé nehty, můžete mít nedostatek biotinu, jódu, selenu, mědinebo vitaminu C. Pokud snadno dostanete chřipku nebo rýmu, může to být nedostatkemvitaminů D, C, A, kyseliny listové nebo zinku. Seznam pokračuje dál a dál.

Potřebujete potravinové doplňky Wellness?

Stravovací návyky většiny lidí – skladbu a způsob úpravy potravin, doby jídla, velikost porcía konzumaci alkoholu – určují spíše společenské zvyky a tradice, než snaha dodat těluoptimální výživu pro dlouhý a zdravý život. V rodinách, ve kterých oba rodiče pracují, sekvůli nedostatku času spotřebuje více polotovarů (předpřipravených, naporcovanýcha předem zpracovaných potravin), neprospívajících lidskému zdraví. Nezdravé jídlo je paradoxně zároveň nejlevnější, nejkaloričtější a nejméně výživné. Aby toho nebylo málo,nezdravé jídlo je snadněji dosažitelné než čerstvé, zdravé a organické potraviny.

Stručně řečeno, pro většinu lidí je těžké držet dietu, kterázároveň splňuje optimální požadavky svého těla, aniž by použili potravinové doplňky.

Wellness produktová řada je vyvinuta tak, aby vám poskytovala všechny živiny, které potřebujete každý den.

PŘEHLED VÝROBKŮ WELLNESS

PŘÍRODNÍ NÁPOJ NATURAL BALANCE

22138 - Přírodní čokoládový nápoj Natural Balance
15448 - Přírodní vanilkový nápoj Natural Balance
15447 - Přírodní jahodový nápoj Natural Balance

Patentovaný přírodní nápoj Natural Balance byl vyvinut profesorem Stig Steena jeho týmem, v průběhu více než osmiletého intenzivního výzkumu. Existují dvahlavní důvody pro užívání přírodního nápoje.

Podporuje hubnutí

Řada lidí začne užívat nápoj Natural Balance, aby zhubli a váhu si i nadále udrželi.

- Nápoj Natural Balance obsahuje málo kalorií, přesto však poskytuje tělu optimální výživu.

- Nápoj má nízký glykemický index. Pomáhá tak snížit hladinu inzulínu v krvi, což dále usnadňuje hubnutí.

- Vyrovnaná hladina cukru v krvi snižuje chuť na sladké a touhu mlsat.

Podporuje zdravý životní styl

- Přírodní nápoj Natural Balance podporuje sílu a vitalitu

- Budete mít dostatek energie na cvičení i na konci pracovního dne.

- Redukuje chuť na sladké.

Hlavní výhody nápoje Natural Balance:

 • PROKAZATELNĚ podporuje hubnutí
 • ZMÍRŇUJE hlad a chuť na sladké
 • PODPORUJE energii a schopnost soustředění
 • OPTIMÁLNÍ výživa pro tělo: vysoký obsah bílkovin,vlákniny a omegy 3
 • PŘÍRODNÍ příchutě a vyživující ingredience
 • NEOBSAHUJE geneticky modifikované organismy,lepek,barviva a konzervačnílátky

Přírodní nápoj Natural Balance - Proč je jedinečný

1. Vyvinut ve Švédsku předními světovými vědci

Recepturu vyvinul profesor Stig Steen a jeho kolegové v centru Igelösa ve Švédsku. Je chráněna patentem a nápoj prodává exkluzivně Oriflame.

2. Klinicky osvědčená bezpečnost a účinnost

Pod záštitou Oriflame proběhla dvouletá klinická studie o hubnutí, kde účastníci užívali dvakrát denně přírodní nápoj Natural Balance a řídili se Mapou k ideální váze™. Studie pod vedením profesora Stiga Steena prokázala skvělé výsledky: u jedinců s nadváhou došlo po dvou letech k průměrnému úbytku hmotnosti 13,6 kg. Velmi pozitivním způsobem se zvýšila i energetická hladina, mentální výkon a celkový zdravotní stav testovací skupiny.

3. Vyrobeno v továrně certifikované HACCP

HACCP (Systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů) je monitorovací systém pro výrobu potravin, skladování a distribuci, jehož cílem je identifi kovat a kontrolovat související zdravotní rizika. HACCP identifi kuje fyzická, alergická, chemická a biologická rizika ve výrobních procesech, které mohou způsobit nebezpečnost hotového výrobku a nastavuje měření pro snížení těchto rizik na bezpečnou úroveň.

4. Obsahuje pouze přírodní ingredience

Nápoje jsou vyráběny z přírodních ingrediencí jako mléko, vejce, hrách, jablka, šípky a cukrová řepa. Abychom vám poskytli nápoj, který je čistě přírodní a chutný, obsahují receptury pouze přírodní příchutě a barviva (jako prášek z cukrové řepy u jahodového nápoje a kakaový prášek u čokoládového nápoje).

5. Optimální rovnováha omega 3 a omega 6

Přírodní nápoje obsahují vysoké množství omega 3 z vajec, která pocházejí od slepic krmených potravou bohatou na lněná semínka. Díky tomu je poměr omega 3 a omega 6 zdravě vyvážený.

6. Jsou přirozeně bohaté na vlákninu a mají nízký GI (glykemický index)

Nápoje obsahují vlákninu ze švédské cukrové řepy a mají velmi nízký glykemický index – 28. Hodnota GI nižší než 55 je považována za nízkou. Nízký GI umožňuje udržení stálé hladiny cukru v krvi – snížení chutí na sladké a udržení energie a schopnosti soustředění.

7. Tři vynikající zdroje bílkovin

Většina výrobků na trhu obsahuje pouze jeden zdroj bílkovin. Přírodní nápoj Natural Balance obsahuje bílkoviny ze tří zdrojů: hrášku, vajec a syrovátky. Pestré zdroje výživy vždy nabízejí více výhod. Nejen, že tak například získáte všechny aminokyseliny, které vaše tělo potřebuje, vejce navíc obsahují vitaminy (především skupiny B) a minerální látky (železo, fosfor, zinek a selen).

1 porce = 18 g:
• Energie 65 kcal/280 kJ – ekvivalent jednoho jablka
• Bílkoviny 7,5 g
• Karbohydráty 6 g
• Tuky 1,5 g

POLÉVKY NATURAL BALANCE

24693 - Polévka Natural Balance – Rajčata a bazalka
24694 - Polévka Natural Balance – Chřest

Polévka Natural Balance je vynikající, teplá a zdravá svačina - nebo část hlavního jídla - pro celou rodinu. Je vyrobena ze 100% přírodních ingrediencí, vyvinuta s cílem poskytnout tělu optimální výživu. Stejně jako u přírodních nápojů, i u polévky existují dva hlavní důvody, proč ji jíst.

Podporuje hubnutí

Řada lidí začne užívat polévky Natural Balance, aby zhubli a váhu si i nadále udrželi.

Polévka Natural Balance:
- Poskytuje optimální výživu s minimem kalorií.
- Polévka má nízký glykemický index. Pomáhá tak snížit hladinu cukru a inzulinu v krvi.
- Vyrovnaná hladina cukru v krvi snižuje chuť na sladké a touhu mlsat.

Podporuje zdravý životní styl

- Polévka Natural Balance podporuje sílu a vitalitu
- Budete mít dostatek energie na cvičení i po konci pracovního dne.
- Redukuje chuť na sladké.

Hlavní výhody Polévek Natural Balance:

 • OPTIMÁLNÍ výživa: Vysoký obsah proteinů, zdroj vlákniny a omega 3
 • 100% PŘÍRODNÍ ingredience
 • ZMÍRŇUJE hlad a chuť na sladké
 • NEOBSAHUJE lepek, umělá barviva a konzervační látky. Bez GMO
 • ZVYŠUJE hladinu energie a schopnost soustředění
 • PRAKTICKÁ Hotova za 1 minutu

1 porce = 28 g:
• Energie 100 kcal/418 kJ – ekvivalent jednoho banánu
• Bílkoviny 10 g
• Karbohydráty 11 g
• Tuky 1,5 g


Polévky Natural Balance – proč jsou jedinečné

Vyvinuty ve Švédsku předními světovými vědci

Polévky Natural Balance vyvinul profesor Stig Steen a jeho kolegové ve výzkumném centru Igelösa ve Švédsku. Stig Steen je profesorem kardiotorakální chirurgie v univerzitní nemocnici Lund a je jednou z předních světových autorit na srdeční a plicní transplantace a resuscitaci. V centru Igelösa řídí výzkum v oblasti výživy a životního stylu.

100% čisté a přírodní ingredience nejvyšší kvality

Polévky jsou vyrobeny z celých potravin (chřest, rajčata, bazalka, atd.), bez konzervantů a umělých sladidel, aromat a barviv.

Vhodné i pro vegetariány, vegany a pro alergiky na lepek a laktózu

Polévky jsou 100% vegetariánské, bez mléka, vajec, lepku a laktózy. Jediným společným alergenem
polévek je sójová bílkovina.

Vyrobeno v Německu v továrně certifi kované HACCP

HACCP (Systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů) je monitorovací systém pro výrobu potravin, skladování a distribuci, jehož cílem je identifikovat a kontrolovat související zdravotní rizika. HACCP identifi kuje fyzická, alergická, chemická a biologická rizika ve výrobních procesech, které mohou způsobit nebezpečnost hotového výrobku a nastavuje měření pro snížení těchto rizik na bezpečnou úroveň.

Bez GMO

Polévky neobsahují žádné geneticky modifikované složky.

Tři vynikající, vegetariánské zdroje bílkovin: sója, hrách, brambory

Polévky mají vysoký obsah bílkovin ze tří vegetariánských zdrojů, které společně obsahují kompletní složení aminokyselin. Vegetariánské bílkoviny jsou zároveň vyráběny s šetrnějším přístupem k životnímu prostředí.

Zdravé omega 3 mastné kyseliny z řepkového oleje

Polévky s nízkým obsahem tuku obsahují řepkový olej, který obsahuje nejlepší omega 3 mastné kyseliny ze všech jedlých olejů. To je důvod, proč odborníci na výživu a lékaři doporučují používat řepkový olej pro dětskou výživu a potraviny pro děti.

Nízký glykemický index. Prebiotická, ve vodě rozpustná vláknina z inulinu

Polévky obsahují prebiotickou vlákninu rozpustnou ve vodě nazývanou inulin. Vodou ředitelná vláknina váže a vyplavuje toxiny a cholesterol pryč z těla. Prebiotika poskytují dobrou výživu pro střevní mikroflóru a mají zásadní význam pro imunitní systém. Nízký GI zajišťuje vyváženou hladinu krevního cukru a inzulínu v krvi.

BALÍČKY WELLNESS


22791 - Balíček Wellness pro ženy

22793 - Balíček Wellness pro muže

Balíček Wellness byl vyvinut tak, aby obsahoval všechny vaše denní výživové doplňky - v jednom praktickém sáčku. Odborníci se shodují na tom, že jedním z předpokladů pro delší a zdravější život je omezení příjmu kalorií a zvýšení příjmu mikroživin (vitaminů, minerálů, antioxidantů a jiných účinných živin z rostlinné říše se společným názvem fytoživiny).
Denní užívání porce z Balíčku Wellness je vynikající začátek.

Hlavní výhody Balíčku Wellness jsou:

PLEŤ
• Lepší hydratace a pružnost
• Méně vrásek a škod, způsobených UV zářením

SVALY & KLOUBY
• Zlepšuje vytrvalost a sílu
• Snižuje zánětlivost a bolest po cvičení

IMUNITNÍ SYSTÉM
• Posiluje imunitní systém
• Redukuje zánětlivost

ZRAK
• Zvýšená UV ochrana
• Méně unavené oči

SRDCE
• Posiluje zdraví srdce a snižuje hladinu cholesterolu

VITALITA
• Zmírňuje únavu

Doporučená denní dávka je navržena pro optimální účinek, posílení krásy zevnitř, zlepšení kondice a celkové fyzické i duševní pohody.

21 praktických sáčků s denními porcemi Jeden sáček obsahuje:
• 2 x Omega 3
• 1 x Švédský komplex pro krásu Plus (astaxanthin + výtažek z borůvek)
• 1 x Multivitaminy a minerály pro muže nebo ženy

V čem je Balíček Wellness jedinečný?

1. Praktické denní dávky klinicky prokazatelně podporují krásu a fyzickou i duševní pohodu.

2. Obsahuje astaxanthin – extrémně účinný antioxidant s jedinečnými protistárnoucími účinky, který pochází ze švédského souostroví. Dále obsahuje výtažek z borůvek, bohatý na anthocyanidiny; další unikátní antioxidant s prokázaným pozitivním účinkem na zdraví.

3. Obsahuje kompletní mix multivitaminů a minerálů, speciálně přizpůsobený potřebám ženského a mužského těla, a vysoce kvalitní rybí tuk, který poskytuje tělu základní mastné kyseliny omega 3.

4. Vyvinut a otestován špičkovými světovými odborníky ve Švédsku.

5. 100% bez obsahu hovězí a vepřové želatiny.

6. Non-GMO; 100% bez obsahu geneticky modifikovaných organismů.

7. Odpovídá nejvyšším standardům farmaceutické výroby (GMP).

OMEGA 3
15397

Omega 3 z vysoce kvalitního přírodního rybího tuku obsahuje důležité mastné kyseliny EPA a DHA, které si naše tělo samo neumí vyrobit. Tyto kyseliny jsou přitom nezbytně nutné pro podporu mozkových a kardiovaskulárních funkcí. Dávka na 30 dní.


SRDCE
• Zlepšuje zdraví srdce a hladinu cholesterolu

PLEŤ
• Lepší hydratace a pružnost

SVALY A KLOUBY
• Snižuje zánětlivost


 

 • Čistý a bezpečný rybí tuk
 • Složení chrání před oxidací silné antioxidanty
 • Prošel molekulární destilací a má farmaceutickou kvalitu (GMP)
 • Pochází z ryb přirozeně bohatých na DHA a EPA
 • Neobsahuje těžké kovy ani jiné kontaminující látky, bez obsahu geneticky modifikovaných organismů
 • Kapsle jsou z rybí želatiny, bez obsahu hovězí a vepřové želatiny
 • Namísto koncentrátu obsahuje přírodní omega 3, aby byla zajištěna vysoká absorpce plného spektra základních mastných kyselin

Klíčové ingredience

Omega 3 z řady Wellness by Oriflame se vyrábí z pečlivě vybíraného přírodního rybího tuku, který tělu dodává důležité EPA a DHA mastné kyseliny. Tyto esenciální mastné kyseliny jsou klíčovými složkami buněk našeho těla a regulují jeho základní funkce. Mají také silné protizánětlivé účinky.

Omega 3 mastné kyseliny potřebuje každý. Jsou to esenciální „dobré“ tuky, které si tělo nedokáže vytvořit samo, musí mu být tudíž dodávány v potravě. Mnoho lidí ve své stravě dostatečné množství Omega 3 mastných kyselin nepřijímá, protože nejí dostatek tučných ryb (jako je například losos či makrela). Doporučená dávka je obvykle 3 porce takových ryb týdně. Chcete-li svůj příjem potřebných denních dávek podpořit, můžete tak učinit pomocí tablet Omega 3 z řady Wellness by Oriflame.

Tablety Omega 3 z řady Wellness by Oriflame jsou přírodní a obsahují 30 % Omega 3 esenciálních mastných kyselin EPA (18 %) a DHA (12 %). Podporují váš kardiovaskulární systém, funkce mozku a zdraví pokožky.

Druhy ryb použité k výrobě tohoto oleje jsou sardinky a ančovičky z Atlantického oceánu. Tento přirozený a stabilní rybí tuk se okamžitě zpracovává do želatinových kapslí, čímž je zaručena jeho vysoká kvalita a čerstvost.

ŠVÉDSKÝ KOMPLEX PRO KRÁSU PLUS
25414

Obsahuje silný antioxidant astaxanthin z řasy ze švédského archipelaga a výtažek z borůvek. Společně chrání pleť proti předčasnému stárnutí, zlepšují hydrataci a svalovou výkonnost. Dávka na 30 dní.

Čím je tento výrobek výjimečný?

Vědci se pokusili vysvětlit záhadný proces stárnutí pomocí „teorie volných radikálů“. Tuto teorii lze zjednodušit takto: kyslík, který dýcháme, abychom přežili, zároveň zevnitř poškozuje naše buňky a postupně způsobuje naše stárnutí. Naše těla mají mechanizmy, které udržují oxidační škody pod kontrolou, a velká část těchto obranných mechanizmů má svůj zdroj ve výživě.

Astaxanthin je unikátní antioxidant, který se vstřebává a přenáší do všech tkání našeho těla. Při transportu bojuje proti oxidačním škodám uvnitř žil a zároveň má zdokumentované protizánětlivé účinky. Pomáhá redukovat záněty způsobené UV zářením a zmírňovat bolest svalů po cvičení. Užívání astaxanthinu redukuje každodenní oxidační škody, které probíhají ve vašem těle.

Klíčové ingredience

Aktivními složkami ve Švédském komplexu pro krásu PLUS jsou Astaxanthin a výtažek z borůvek.

Astaxanthin je unikátní antioxidant, který se vstřebává a přenáší do všech tkání našeho těla. Při transportu bojuje proti oxidačním škodám uvnitř žil a zároveň má zdokumentované protizánětlivé účinky. Pomáhá redukovat záněty způsobené UV zářením a zmírňovat bolest svalů po cvičení. Užívání astaxanthinu redukuje každodenní oxidační škody, které probíhají ve vašem těle.

Vědci Oriflame identifikovali druh řasy, který vytváří nejvyšší koncentraci astaxanthinu a který je schopný přežít v laboratorním prostředí
Unikátní laboratorně řízená kultivace řas, ze kterých pochází astaxanthin obsažený ve Švédském komplexu pro krásu Plus, trvá celkem 10 dní, počínaje fází růstu
Zelená řasa, která dosáhla zralosti, je poté vystavena silnému světlu, čímž je stimulována tvorba astaxanthinu
Červená řasa bohatá na astaxanthin je nyní připravena ke sklizni. Je rozdrcena a pak vysušena na prášek, který zpracováváme do kapslí Švédského komplexu pro krásu Plus

Výtažek z borůvek

Borůvky rostou divoce ve všech švédských lesích. Jde o důležitý zdroj vitaminu C, vlákniny a antioxidantů. Obsahují výkonný antioxidant z rodiny flavonoidů zvaný anthocyanidin; jde o pigment, který dává borůvkám jejich tmavě purpurovou barvu. Anthocyanidiny z borůvek se často se používají v doplňcích stravy pro zlepšení ostrosti vidění. Zároveň jde o jednu ze složek v červeném víně, která přispívá ke kardiovaskulárnímu zdraví.

Proč a jak by se měl užívat tento výrobek?

Švédský komplex pro krásu Plus je jediný tržně dostupný zdroj astaxanthinu s klinicky zdokumentovaným účinkem na vzhled a výkonnost:

 • Redukuje jemné linky a vrásky o 53% (Placebo 8%)
 • Zlepšuje pružnost pleti o 53 % (Placebo 14%)
 • Snižuje suchost pleti o 56 % (Placebo 10%)
 • Zvyšuje svalovou výkonnost a vytrvalost

Jak se má používat?

Pro zdravou pleť a zvýšení výkonu, užívejte jednu kapsli denně po hlavním jídle.

KOMPLEX MULTIVITAMINŮ A MINERÁLŮ

22794 - pro ženy
22795 - pro muže

Multivitaminy a minerály pro muže / ženy nabízejí vysoce kvalitní, jednoduchý a bezpečný způsob, jak naplnit nutriční potřeby mužského a ženského těla.

Komplex multivitaminů a minerálů Wellness by Oriflame obsahuje 100 % denní dávky většiny vitaminů a minerálů, doporučené normami EU, a bere v úvahu specifické výživové potřeby žen a mužů.

IMUNITNÍ SYSTÉM
• Posiluje imunitní systém
• Redukuje zánětlivost
VITALITA
• Zmírňuje únavu

ZÁKLADNÍ MULTIVITAMINY A MINERÁLY - 27039

Vysoce kvalitní kombinace 12 vitaminů a 10 minerálů vhodná pro muže i ženy. Speciálně vyvinuto pro denní porci osob od 14 let výše. Užívejte 1 - 2 tablety denně s jídlem. 60 kusů

Základní multivitaminy a minerály nabízí vysoce kvalitní, jednoduchý a bezpečný způsob, jak podporovat každodenní zdraví od věku 14 let.

Co jsou vitaminy a minerály?

Vitaminy a minerály jsou nezbytné látky, které si tělo samo nedokáže vyrobit a není vždy snadné je přijmout do těla prostřednictvím stravy. Potřebujeme je pro růst, vývoj a zdravou vitalitu. Ve skutečnosti se bez nich ani neobejdeme.

Není vždy snadné získat z naší stravy všechny vitaminy a minerály, které naše tělo potřebuje. Ovoce a zelenina stárne (jablko v misce ztrácí vitaminy hodinu po hodině) a moderní techniky zpracování značně snižují obsah vitamínů a minerálů v mnoha potravinách. To je důvod, proč i harvardští profesoři jako Walter Willet doporučují, aby většina lidí užívala denně multivitaminové doplňky.

Vitaminy

Existují dva typy vitaminů:

1. Vitaminy rozpustné v tucích (A, D, E a K) obvykle nalezneme v ořechách, rostlinných olejích, listové zelenině, rybách, živočišných produktech a tělo je může skladovat v játrech. Vysoké dávky vitaminu A se používají v lékařství k léčbě kožních nemocí, mohou však působit i toxicky. Vitamin K není součástí Multivitamínů a minerálů pro muže / ženu ani Základních multivitaminů a minerálů, protože řada lidí užívá antikoagulační léky a vitamin K může ovlivnit působení těchto léků.

Vitamin A
Vitamin A je důležitý pro pleť, oči a zrak. Zároveň je nezbytný pro imunitní system a přispívá ke zdravému růstu. Je přirozeně obsažen v zelené listové zelenině, mrkvi, sušených meruňkách, mléčných výrobcích, vajíčkách a rybách. Rostlinná říše nabízí vitamin A v podobě beta-karotenu. Tělo přemění beta-karoten na vitamin A v takovém množství, jaké potřebuje.

Vitamin D
Vitamin D umožňuje vstřebávání vápníku z potravin. Je nezbytný pro zdravou funkci imunitního systému, zdravou reakci organismu na záněty a uchování normálních svalových funkcí. Nejdůležitějším zdrojem vitaminu D je sluneční záření. 30minutová chůze na slunci jej tělu dodá zhruba ve stejném množství jako 10 sklenic mléka. Zdrojem vitaminu D jsou mastné ryby, vaječný žloutek a obohacené potraviny. Nedostatek vitaminu D může způsobit onemocnění kostí, jako je měknutí kostí nebo křivice.

Vitamin E
Vitamin E je antioxidant, který chrání tělesné buňky a další části těla před volnými radikály. Pracuje ruku v ruce s vitaminem C. Důležitým zdrojem tohoto vitaminu jsou ořechy, mandle, fazole, vejce, zelená listová zelenina, rostlinné oleje a cereálie.

Vitamin K
Vitamin K je důležitý pro srážení krve a mineralizaci kostí. Vitamin K se získává nejen z potravin, které jíme, ale je také produkován bakteriemi ve střevě. Dobrými zdroji vitaminu K je tmavě zelená listová zelenina, jako je brokolice, růžičková kapusta a špenát, dále játra a některé rostlinné oleje (např. řepkový olej a sojový olej).

2. Vitaminy nerozpustné v tucích (B a C) se nacházejí v ovoci, zelenině a celozrnných potravinách. V těle se přenášejí vodou, nemohou se tedy ukládat a jakýkoliv nadbytek odchází z těla močí. Potraviny s obsahem těchto vitaminů je nutné jíst denně. Vitaminy rozpustné ve vodě ničí tepelná úprava a jsou často obsaženy ve vnějších slupkách potravin. Pro dosažení jejich optimální hladiny je proto důležité jíst
i syrovou zeleninu.

Vitamin B
Existuje 8 známých druhů vitaminu B, které společně ovlivňují metabolismus, dělení buněk, nervové a svalové
funkce a další. Protože jsou rozpustné ve vodě a citlivé na tepelné zpracování, mnoho lidí trpí jejich
nedostatkem v důsledku rozšířené konzumace tepelně zpracovaných potravin v moderním stravování. Typy
vitaminu B se nacházejí v zelenině, ovoci, kořenové zelenině, ořechách, celozrnných potravinách, vejcích, mase
a rybách.

Vitamin C
Vitamin C je důležitý antioxidant. Hraje zásadní roli v procesu tvorby kolagenu pojivových tkání, posiluje pleť, zuby, kosti a cévy. Vitamin C zároveň pomáhá tělu získat železo z potravin. Běžným zdrojem tohoto vitaminu je ovoce, bobule, chřest, zelenina a kořenová zelenina

Minerály

Minerály se také dělí na dvě skupiny – makro a stopové v závislosti na množství, ve kterém je lidské tělo potřebuje:
• Draslík, sodík, chloridy, vápník, fosfor a hořčík patří do skupiny makro.
Potřebujeme jich relativně velké množství (miligramy až gramy).
• Zinek, železo, mangan, měď, jód a selen patří do skupiny stopových prvků. Tělo jich potřebuje pouze nepatrné množství (mikrogramy až miligramy).

Vápník
Vápník je strukturálním prvkem kostí, zubů a měkkých tkání. Vápník reguluje svalové a nervové funkce, žlázové výměšky, stahování a roztahování krevních cév a je důležitý pro zdravé srážení krve. Dobré potravinové zdroje vápníku zahrnují zelenou listovou zeleninu (odtud získává vápník hovězí dobytek), sezamová semínka, mandle, fazole, ovoce a mléčné výrobky.

Hořčík
Hořčík se podílí na více než 300 základních metabolických reakcích, včetně tvorby energie, řízení nervových impulsů, svalových stahů a zdravého srdečního rytmu. Stejně jako je železo zodpovědné za červenou barvu krve, hořčík je zodpovědný za zelenou barvu listí. Dobrým zdrojem hořčíku je tak všechna zelená listová zelenina, ořechy kešu, mandle a celozrnné potraviny. Muži potřebují o něco více hořčíku než ženy, menším nedostatkem hořčíku však trpí většina lidí, protože nekonzumují jeho doporučované denní množství. Dlouhotrvající následky se mohou projevit v kardiovaskulárním systému.

Selen
Selen je součástí tělesných bílkovin. Vytváří důležité antioxidační enzymy, které pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály. Nedostatek selenu může přispět ke špatné funkci srdce, poruchám štítné žlázy a oslabení imunitního systému. Hlavními zdroji selenu jsou cereálie, ořechy a semínka, houby, luštěniny a ryby.

Zinek
Zinek je potřeba pro správné fungování imunitního systému, hojení ran, odbourávání karbohydrátů, pro zrak, pleť, vlasy, čich a chuť. Dobrým zdrojem zinku jsou sezamová, slunečnicová a dýňová semínka, ořechy, maso, čočka, houby a hrášek.

Jód
Jód je základní součástí hormonů štítné žlázy trijodthyroninu (T3) a thyroxinu (T4), které regulují metabolismus, tělesný růst, vývin a reprodukční funkce. Choroby způsobené nedostatkem jódu zahrnují hypotyreózu, strumu a mentální postižení. Tento efekt může ještě zhoršit nedostatek selenu. Dobrým zdrojem jódu jsou mořské řasy, jodizovaná sůl, mořské plody, fazole, brambory, mléčné výrobky a vejce.

Měď
Měď je funkčním prvkem enzymů, jež jsou součástí centrálního nervového systému, podílejí se na tvorbě¨energie, tvorbě spojujících tkání (kolagenu a elastinu v pleti, ale také v srdci, krevních cévách a kostních tkáních), tvorbě melaninu a antioxidantů. Je obsažena v ořechách, semínkách, fazolích, obilí a houbách.

Železo
Ve všech organismech je železo součástí biologické struktury s názvem „hem“ – základní součást bílkovin, podílejících se na detoxikačních a okysličujících reakcích. Jde mimo jiné o bílkoviny, které fungují jako nositelé kyslíku – hemoglobin a myoglobin v červených krvinkách a svalových buňkách. Dobrým zdrojem anorganického železa je čočka, fazole, hrášek, zelená listová zelenina a jahody. Organické (heme) železo pochází z masa a krve zvířat.

Chrom
Funkcí chromu je podpořit fungování inzulínu a zlepšit toleranci na glukózu. Nedostatek chromu se projevuje v podobě příznaků cukrovky, jako je snížená tolerance na glukózu, odolnost vůči inzulínu a neuropatie. Ke zdrojům chromu patří celozrnné obilniny, zelená paprika, jablka, banány a špenát.

Mangan
Mangan je nezbytný pro zdraví kostí a chrupavek, hojení ran, tvorbu kolagenu a zdraví tepen. Jde o základní složku enzymů, které se účastní metabolismu cholesterolu, karbohydrátů, aminokyselin, neurotransmiterů, a které chrání komponenty tkání a buněk před škodami způsobenými volnými radikály. Je obsažen mimo jiné v nezpracovaných cereáliích, ořechách, listové zelenině a čaji.

Molybden
Molybden je základní stopový prvek, který funguje jako spolufaktor řady enzymů (molybdenenzymů), které katalyzují metabolické reakce, zejména ty, které jsou součástí rozkladu nukleotidů (DNA a RNA). Symptomy nedostatku molybdenu zahrnují rychlý srdeční tep, zrychlené dýchání, bolesti hlavy a kóma. Nejbohatším zdrojem molybdenu jsou luštěniny, jako fazole, čočka a hrášek.

WELLNESSKIDS

22465 - Multivitaminy a minerály pro děti WellnessKids
22467 - Omega 3 pro děti WellnessKids

WellnessKids produkty pomáhají zajistit, aby dětské tělo získalo dostatek každodenní výživy, kterou potřebuje pro svůj zdravý vývoj.

Hlavní účinky:
IMUNITNÍ SYSTÉM
• Vitaminy A, C, D
• Zinek, selen
• Omega 3

ENERGIE A SVALY
• Vitamin B komplex
• Vápník, hořčík
• Železo, chrom

KOSTI A ZUBY
• Vitaminy D, K

MOZEK A NERVOVÝ SYSTÉM
• Omega 3
• Vitamin B komplex
• Jód, zinek

OČI
• Vitamin A, ribofl avin
• Zinek
• Omega 3

Proč jsou potravinové doplňky WelnessKids jedinečné?

S vědeckým základem a bezpečné
Multivitaminové a minerální tablety jsou vyvinuty v souladu s doporučenou denní dávkou pro děti podle Světové zdravotnické organizace; jedna tableta denně pro děti ve věku 4-9 let a dvě tablety pro děti od 10 let. Omega 3 zajišťuje plné spektrum prospěšných mastných kyselin.

Vysoce kvalitní
Výrobky se vyrábějí ve Švédsku v továrně s cer tifi kátem GMP s využitím vysoce kvalitních ingrediencí. Rybí tuk pochází ze zdrojů v Tichém oceánu a je čištěn v 5 krocích v souladu
s nejnovějšími technologiemi.

Přírodní
Výrobky neobsahují žádné umělé příchuti nebo konzervační látky a cukry, neobsahují barviva ani suroviny pocházející z geneticky modifi kovaných organismů. Hlavní sladidlo v multivitaminových a minerálních tabletách je xylitol, bezpečný pro zdraví zubů; příchutí rybího tuku omega 3 je čistý citrónový olej.

Proč je děti potřebují?

Většina dětí ve stravě nepřijímá doporučené množství zeleniny a ryb. Děti mezi 4-10 lety by měly každý den sníst 400 gramů ovoce a zeleniny, a rybu třikrát týdně.

Jaké jsou výhody potravinových doplňků?
Dlouhé omega 3 mastné kyseliny jako jsou EPA a DHA z ryb jsou zcela zásadní pro vývoj mozku, neuronů a nervových spojení. Protože sítnice oka, optický nerv a optické buňky jsou také součástí
mozku, mastné kyseliny omega 3 hrají roli i ve vývoji očí a zraku. Správná hladina vitaminů, minerálů a omegy 3 zajistí zdravý růst, vývoj a imunitní systém vašeho dítěte.

Jak je užívat:

Dětem někdy chvíli trvá, než si zvyknou na novou chuť oleje či multivitaminových a minerálních tablet.
• Když je dáváte dětem poprvé, předstírejte, že jde o vzrušující událost a vezměte si tabletku společně. Hrajte si na to, že rybí tuk je úžasná dobrota!
• Důležité může být i pořadí; nejprve lžička oleje a pak kousatelná tabletka.
• Udělejte z vitamínů pravidelný rituál - vždy na začátku nebo na konci snídaně.
• Zkuste dětem dát po rybím tuku nebo tabletce dílek pomeranče, abyste odstranili případnou nezvyklou chuť.
• Rybí tuk můžete také promíchat s jogurtem nebo polévkou těsně před podáváním, nebo jej přidat do salátů či na chleba se špetkou soli.

Dávkování"

Multivitaminy a minerály
Děti ve věku 4-9 let: jedna tableta denně
Děti ve věku 10 let a více: dvě tablety denně
Omega 3
Jedna čajová lžička (5 ml) denně

NUTRICOMPLEX PRO VLASY A NEHTY
23473

NutriComplex pro vlasy a nehty - to je unikátní receptura, která poskytuje tělu základní živiny pro posílení nehtů a zdraví vlasů.

Hlavní výhody:
VLASY
• Podporuje hustotu vlasů
• Redukuje vypadávání vlasů

NEHTY
• Podporuje silnější nehty
• Redukuje lámání nehtů

Lámání nehtů, vypadávání a špatná kvalita vlasů mohou mít celou řadu příčin. Symptomy se obvykle projeví cca tři měsíce po příčině. Na vině může být i životní styl, např. nehty příliš vystavené vodě a chemikáliím, odbarvování vlasů, používání horkých stylingových nástrojů a těsné stahování vlasů.

První řešení je zaměřit se na příčinu problému. Druhé řešení je dodat tělu vyživující látky, které podporují růst vlasů a nehtů zevnitř. Třetí je používat šampóny, séra a výrobky péče o nehty, které mají pečující efekt.

Hormonální příčiny – těhotenství a kojení, menopauza. Příčiny na základě životního stylu – kouření, stres, špatné stravovací návyky, změna ročního období, zhubnutí, ztloustnutí.

Jak NutriComplex funguje?

Obsahuje aktivní ingredience, které mají zdokumentovaný účinek na mužské i ženské tělo: Jablečné prokyanidiny zvyšují hustotu vlasů, průměr i sílu vlasových vláken. Společně s l-lysinem omezují činnost enzymu ve vlasových cibulkách, který je zodpovědný za padání vlasů.
L-cystein je aminokyselina v keratinu, klíčový strukturální komponent vlasů i nehtů - zlepšuje jejich tvrdost a odolnost.
L-lysin zabraňuje vypadávání vlasů a prodlužuje jejich životnost, zejména v kombinaci s železem. Zároveň podporuje vstřebávání železa z potravin a potravinových doplňků.
Železo zastavuje vypadávání vlasů a podporuje jejich opětovný růst u lidí, kteří trpí lehkým nedostatkem železa. Je důležité pro zdraví nehtových lůžek.
Vitamin C zlepšuje vstřebávání železa.

BYLINNÉ NÁPOJE

Bylinné nápoje nabízí vynikající kombinaci rostlinných extraktů, koření a pre-biotické vlákniny. Byly speciálně vyvinuté jako zdravá alternativa horkého nápoje.

Dvě lahodné příchutě mají dva výrazné účinky: relaxační nebo revitalizační.

Lidé po celém světě již od pradávna využívají zdraví prospěšné vlastnosti bylin a koření.

Současné průzkumy potvrdily, že jsou velmi účinné. Relaxační a revitalizační nápoje jsou založeny na moderním výzkumu – jsou sestaveny ze 100% přírodních ingrediencí, které vám pomohou relaxovat a cítit se znovu plni energie.
40 porcí
• OBSAHUJE ANTIOXIDANTY
• PODPORUJE TRÁVENÍ

25032 - Relaxační bylinný nápoj

RELAXAČNÍ
Obsahuje přísady tradičně známé pro své relaxační vlastnosti.
100% PŘÍRODNÍ
Bez umělých příchutí, barviv, konzervačních látek a náhradních sladidel.
BEZ OBSAHU KOFEINU
Neobsahuje žádné jiné známé stimulanty

24695 - Revitalizační bylinný nápoj

REVITALIZAČNÍ
Obsahuje ženšen a guaranu s povzbuzujícím efektem.
100% PŘÍRODNÍ
Bez umělých příchutí, barviv, konzervačních látek a náhradních sladidel

Tyčinky Natural Balance

Ovocná


Obsah: 7 x 40 g

Čokoládová


Obsah: 7 x 40 g

Doplňte energii a načerpejte vitalitu s Oriflame

Oriflame ve spolupráci s předními švédskými vědci vyvinul 100% přírodní tyčinky Natural Balance, které vám v zimních měsících poslouží jako zdravý a plnohodnotný zdroj energie a navíc dokonale uspokojí vaše chuťové buňky.

Dokážete si přestavit jinou tyčinku, která nabízí stejné kvality?

 • Vynikající chuť
 • 100% přírodní
 • Neobsahuje umělá sladidla, konzervační látky ani barviva
 • Bohaté na proteiny
 • Bohaté na vlákninu
 • Nízký glykemický index
 • Obsahuje pouze 150 kcal (628 kJ)
 • 3 zdroje bílkovin bez obsahu GMO

(geneticky modifikované organismy)

Tyčinky Natural Balance jsou ideálním doplňkem, který vám pomůže nastartovat zdravý životní styl bez složitého počítání kalorií a výčitek svědomí. Díky vysokým nutričním hodnotám jsou tyčinky zdravou variantou mlsání a rychlým zdrojem energie, kterou oceníte například na lyžařském svahu nebo při jiných zimních aktivitách.

Tyčinky nabízíme ve dvou příchutích. Ovocná příchuť se „superovocem“ obsahuje granátové jablko, populární acai a borůvky, tedy ingredience známé pro své antioxidační a zdraví prospěšné vlastnosti. Čokoládová s kousky čokolády zase obsahuje poctivé kakao, ječmen a ovesné vločky, které vám okamžitě dodají energii a podpoří trávení.

Tyčinky obsahují čtyři druhy obilovin podporující trávení: ječmen, oves, rýži a pšenici.

Taktéž obsahují 3 zdroje bílkovin bez obsahu GMO: sóju, hrášek a syrovátku.

Zdroj: Oriflame